Aktualizacja : 2024-12-21 12:36:49
Ceny hurtowe
Waluta | Kupno | Sprzedaż | |
---|---|---|---|
stary funt angielski | gbp | 4.9120 | 5.1300 |
Ceny detaliczne
Waluta | Kupno | Sprzedaż | |
---|---|---|---|
stary funt angielski | gbp | 4.6300 | 5.1400 |
Skupujemy każdą ilość przedstawionych banknotów a szczególnie 50 oraz 20 £ z ostatniej edycji papierowej z 2011 roku.
Lista wycofanych banknotów funta brytyjskiego znajduje się na naszej stronie, każdy z tych banknotów można sprzedać w naszej placówce wymiany walut w Katowicach po kursie przedstawionym w tabeli - cena hurtowa lub detaliczna jest zależna od ilości sprzedanych banknotów. Ważna informacja : do listy zaliczamy również banknoty : 50 funtów w 2011 roku oraz 20 funtów z 2007 roku wycofane 30 września 2022 i przedstawione na samej górze list gdyż w naszym kraju nie są już wymieniane w kantorach lub bankach. Były to dwa ostatnie banknoty papierowe, obecnie jedynymi prawnymi środkami płatniczymi na terenie Wielkiej Brytanii oraz w naszych kantorach prowadzimy sprzedaż i skup banknotów polimerowych. Poza wydłużeniem żywotności banknotów wzrósł również ich poziom zabezpieczeń przed fałszowaniem.
Wycofywane z obrotu banknoty sprzedać można na parę sposobów. Osobiście w kantorze, wysłać pocztą, przy większych ilościach umówić się na spotkanie. Trzymanie papierowych banknotów jako inwestycje na lata może spowodować sytuacje, gdy posiadane banknoty przestaną być środkiem płatniczym w danym kraju, a kantory nie będą w stanie wymienić je na złotówki, również banki nie skupują wycofanych banknotów. Nasza firma od lat proponuje klientom skup wycofanych banknotów – również funtów szterlingów. Skupujemy każdą ilość płacimy najlepiej w Kraju.
Przód wycofanego banknotu 50 funtów brytyjskich z 2011 roku - seria F
Papierowy banknot 50-funtowy został wprowadzony do obiegu w 2011 roku, a wycofany 30 września 2022 roku. na awersie znajduje się wizerunek brytyjskiej królowej w kolorystyce czerwono-buraczkowej. Ważna informacja! W naszym kantorze MAX prowadzimy skup każdej ilości wycofanego z obiegu banknotu 50 funtowego z 2022 roku. na rewersie w tle widać Bank Anglii a po prawej porter królowej.
Tył wycofanego banknotu 50 funtów brytyjskich z 2011 roku - seria F
Na rewersie wycofanego w 2022 roku banknotu 50-funtowego są przedstawione 2 wizerunki : Matthew Boulton przedsiębiorcy oraz wynalazcę maszyny parowej James Watt. Posiadają Państwo przedstawiony banknot nasz kantor prowadzi skup po cenie w tabeli.
Przód wycofanego banknotu 50 funtów brytyjskich z 1994 roku - seria E
Został wycofany z obiegu w 2014 roku, nadruk w dwóch głównych kolorach brązowo-czarny oraz czerwono-fioletowy. W większości banknotów portret przedstawia nieżyjącą już Królowe Elżbietą II po prawej, dodatkiem jest Brytania po lewej.
Tył wycofanego banknotu 50 funtów brytyjskich z 1994 roku - seria E
Na rewersie znajduje się strażnik banku po lewej stronie oraz sir John Houblon pierwszy gubernator Banku Anglii po prawej i jego dom po lewej.
Przód wycofanego banknotu 50 funtów brytyjskich z 1981 roku - seria D
Banknot został wycofany w 1996 roku, kolor : oliwkowo-zielono-brązowy, w środkowej części Feniks.
Tył wycofanego banknotu 50 funtów brytyjskich z 1981 roku - seria D
Na rewersie jest przedstawiony Sir Christopher Wren oraz Katedra św. Pawła w lewej części.Przód wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 2007 roku - seria F
Uwaga! kolejnym wycofanym banknotem którego skup prowadzimy w naszym kantorze jest papierowe 20 funtów wprowadzone do obiegu w 2007 roku, został wycofany z obiegu również 30 września 2022, motyw awersu jest również Elżbieta II. Zapraszamy do kantoru MAX w Katowicach centrum zawsze najlepsza cena - sprawdź.
Tył wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 2007 roku - seria F
Rewers wycofanego banknotu 20-funtowego z 2007 roku przedstawia Adama Smitha wybitnego ekonomistę, filozofa i pisarza. Skupujemy każdą ilość przedstawionego banknotu.
Przód wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 1999 roku - seria E wariant
Banknot wycofany z obiegu w 2010 roku, motyw banknotu podobny do wcześniejszych czyli : Królowa Elżbieta II po prawej, Brytania po lewej. Głownie kolory serii czarny, turkusowo-fioletowy i fioletowy na wielobarwnym poddruku.
Tył wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 1999 roku - seria E wariant
Na rewersie znajduje się portret brytyjskiego kompozytora Sir Edwarda Williama Elgara oraz Katedra Worcester po lewej. Św. Cecylia w lewym dolnym rogu, u góry anioł.
Przód wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 1993 roku - seria E ulepszona
Banknot wycofany w 2001 roku, zmiany do wersji poprzedniej dotyczą koloru symbolu nominału 20 £ w lewym górnym rogu zmieniono na ciemniejszy fiolet i dodatkowy symbol nominału w kolorze czarnym. Główne kolory : turkusowo-fioletowy i fioletowy na wielobarwnym poddruku.
Tył wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 1993 roku - seria E ulepszona
Zmiany dotyczą kolorów z wcześniejszą edycją. Awers przedstawia Michaela Faradaya po prawej, wykład ze studentami po lewej, aparat z iskrą magnetoelektryczną po lewej na dole.
Przód wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 1991 roku - seria E
Banknot został całkowicie wycofany z obiegu w 2001 roku, kolorem dominującym na banknocie jest fiolet - awers przedstawia królową Elżbiete II po prawej, korona w prawym górnym rogu, Brytania po lewej. Podzielony na segmenty pionowy pasek folii i fioletowe urządzenie optyczne po lewej stronie. Numer seryjny oliwkowo-zielony do bordowego w lewym górnym rogu.
Tył wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 1991 roku - seria E
Na rewersie znajduje się angielski fizyk i chemik, samouk Michael Faraday oraz wykład ze studentami po lewej, aparat z iskrą magnetoelektryczną po lewej na dole.
Przód wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 1970 roku - seria D
Banknot przestał być płatnym środkiem płatniczym w Wielkiej Brytanii w 1993 roku. Kolorem dominującym jest fioletowy - na awersie w środkowej części znajduje się Św. Jerzy i smok.
Tył wycofanego banknotu 20 funtów brytyjskich z 1970 roku - seria D
Rewers przedstawia William Shakespeare po prawej oraz Romeo i Julia po lewej.
Przód wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 2000 roku - seria E wariant
Banknoty wycofane z obiegu w 2018 roku, kolory dominujące to brązowy i pomarańczowy. Na jego awersie widnieje portret królowej Elżbiety II, holograficzna naszywka i symbol diamentu przeznaczony dla osób niedowidzących. Zabezpieczenia banknotu obejmują nitkę zabezpieczającą z okienkiem i znak wodny królowej Elżbiety II.
Tył wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 2000 roku - seria E wariant
Rewers banknotu przedstawia angielskiego przyrodnika Karol Darwin po prawej, szkło powiększające Darwina i koliber nad kwiatami po prawej. - główne kolory wycofanego banknotu brązowy, pomarańczowy i wielokolorowy.
Przód wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 1993 roku - seria E ulepszona
Papierowy banknot wyprodukowany przez Bank of England, zaprojektowany przez Rogera Withingtona. Znak wodny: Królowa Elżbieta II. Polichromowane nadruki przeważnie fioletowe, brązowe, pomarańczowe i żółte. Awers przedstawia Siedząca Brytanie po lewej stronie. Diament dla niedowidzących. Portret królowej Elżbiety II po prawej. Seria i numeracja drukowane w kolorze niebieskim i czerwonym. Teksty w języku angielskim: - Obiecuję zapłacić okazicielowi na żądanie sumę dziesięciu funtów.
Tył wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 1993 roku - seria E ulepszona
Na rewersie znajduje się portret Karola Dickensa oraz mecz krykieta w lewej części banknotu oraz symbol wartości 10 £ w lewym górnym rogu iw prawym górnym rogu. Dickensa nie trzeba przedstawiać - to najwybitniejszy powieściopisarz XIX w. w Anglii.
Przód wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 1992 roku - seria E
Wycofany z obiegu w 2003 roku w kolorze czerwono-brązowym, motyw awersu jak większości banknotów papierowych zmienia się tylko wygląd Brytanii.
Tył wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 1992 roku - seria E
Na rewersie znajduję się portret powieściopisarza Charlesa Dickensa a po prawej, mecz krykieta po lewej w górnej części napis BANK of ENGLAND
Przód wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 1975 roku - seria D
Był środkiem płatniczym w Wielkiej Brytanii do 1994 roku, dominującym kolorem jest brązowy.
Tył wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 1975 roku - seria D
Na rewersie jest przedstawiona pielęgniarka Florence Nightingale zwana Damą z lampą.
Przód wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 1964 roku - seria C
Banknot został wycofany w 1979 roku, awers przedstawia znów uwielbianą królową kolorem dominującym jest ciemny brąz.
Tył wycofanego banknotu 10 funtów brytyjskich z 1964 roku - seria C
Na rewersie znajduje się w środkowej części lew skierowany i patrzący w lewo.
Przód wycofanego banknotu 5 funtów angielskich z 2002 roku - seria E wariant
Przedstawiony banknot prawnym środkiem płatniczym na terenie Wielkiej Brytanii został w 2002 roku natomiast wycofany został w 2017 roku. Na awersie widnieje portret portret Elizabeth II. Można sobie zadać pytanie a gdzie jej nie ma. W lewej części znajduje się zabezpieczenie przed fałszowaniem hologram.
Tył wycofanego banknotu 5 funtów angielskich z 2002 roku - seria E wariant
Na rewersie papierowego banknotu z 2002 roku znajduje się wizerunek Elizabeth Fry z domu Gurney, która zasłynęła walcząc o poprawę warunków życia kobiet w europejskich więzieniach, również ona założyła instytut pielęgniarek.
Przód wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1993 roku - seria E ulepszona
Każdy z banknotów ma wyjątkowy wygląd - również 5 funtowy wycofany w 2002 roku, awers banknotu przedstawia porter nieżyjącej już królowej Elżbiety II - prawa część banknotu natomiast w lewej części banknotu można zobaczyć siedzącą Brytanie - całość w kolorach niebieski, ciemnoniebieski oraz zielony i ciemnozielony.
Tył wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1993 roku - seria E ulepszona
Na odwrotnej części banknotu 5 funtowego z 1993 roku jest wizerunek wybitnego inżyniera twórcę lokomotywy parowej Georgea Stephensona, w lewej stronie jest ów lokomotywa przedstawiona, w górnej części napis : Bank of England.
Przód wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1990 roku - seria E
Banknot został wycofany w 2003 roku, główne kolory ciemnobrązowy i niebiesko-zielony.
Tył wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1990 roku - seria E
Wizerunek przedstawia George Stephenson w prawej części oraz lokomotywę parową w lewej.
Przód wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1971 roku - seria D
Został wycofany z obiegu w 1991 roku, dominujący kolor niebieski.
Tył wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1971 roku - seria D
Na rewersie jest portret księcia Wellington Arthura Wellesleya
Przód wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1963 roku - seria C
Banknot z serii C został wycofany w 1973 roku, dominujący kolor ciemnoniebieski - na awersie Portret królowej.
Tył wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1963 roku - seria C
Rewers banknotu przedstawia siedzącą postać Brytanii z tarczą, włócznią i gałązką oliwną, z 8-płatkowym wzorem pośrodku.
Przód wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1957 roku - seria B
Banknot wycofany z obiegu w 1967 roku, na awersie znajduje się wizerunek Brytanii w hełmie po lewej, św. Jerzy i Smok pośrodku kolorem dominującym jest niebieski.
Tył wycofanego banknotu 5 funtów brytyjskich z 1957 roku - seria B
Na rewersie banknotu 5 funtów szterlingów znajduje się stojący lew trzymający klucz i łańcuszek.
Przód wycofanego banknotu 5 funtów brytyjski z 1945 roku
Tył wycofanego banknotu 5 funtów brytyjski z 1945 roku
Przód wycofanego banknotu 2 funty brytyjskie z 1797 roku
Bank Anglii rozpoczął emisję tych 2 banknotów w funtach brytyjskich w 1797 roku. Zostały wycofane z obiegu w 1945 roku. Brytyjski czarno-biały banknot dwufuntowy przedstawia siedzącą Brytanię, godło Wysp Brytyjskich. Na białym banknocie o wartości 2 funtów napis Bank of England.
Tył wycofanego banknotu 2 funty brytyjskie z 1797 roku
Przód wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1981 roku - seria D ulepszona
Ta edycja banknotów również została wycofana w 1988 roku, wygląd poprawiony przez dodanie dodatkowych kolorów tła w stosunku do banknotów z poniżej z 1978 r.
Tył wycofanego banknotu 1 funt angielski z 1981 roku - seria D ulepszona
Przód wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1940 roku
Jasno lub ciemnoniebieski i różowy. Siedząca postać Brytanii w lewym górnym rogu, po prawej stronie wartość wycofanego banknotu.
Tył wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1940 roku
Rewers wycofanego banknotu z 1940 roku, Bank Anglii na górze. Władcy po lewej i prawej stronie.
Przód wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1928 roku - seria A
Banknot miał dwa wydania Pierwsze wydanie: 22 listopada 1928. Awers przedstawia po prawej nominał banknotu, w lewej stronie Brytanie która siedzi na tronie trzymając berło. Kolory banknotu : zielony i odcień zielonego. Wzór wycofanego banknotu zaprojektował WM Keesey.
Tył wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1928 roku - seria A
Rewers wycofanego banknotu 1 edycji z 1928 roku przedstawia dwóch władców na koniach w prawej i lewej części, na górze znajduje się budynek - Bank Anglii.
Przód wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1928 roku - seria A
Tył wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1928 roku - seria A
Przód wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1918 roku
Głównym kolorem na awersie wycofanego banknotu jest zielony - w prawej części widnieje wizerunek króla Jerzego V, natomiast po lewej stojąca w geście zwycięstwa Brytania
Tył wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1918 roku
Rewers przedstawia wartość banknotu we wzorzystej otulinie.
Przód wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1917 roku
Trzecia seria wycofana w 1933 roku, główne kolory : brązowy i zielony. Portret króla Jerzego V po prawej, św. Jerzego i Smoka po lewej.
Tył wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1917 roku
Rewers banknotu przedstawia Pałac Westminsterski mieszczący Izbę Gmin i Izbę Lordów rządu Wielkiej Brytanii.
Przód wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1914 roku - seria 2
Na awersie wycofanego banknotu znajduje się mały portret króla Jerzego V umieszczony w lewym górnym rogu, natomiast w prawy rogu można zobaczyć św. Jerzego i smoka.
Tył wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1914 roku - seria 2
Przód wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1914 roku - seria 1
W obiegu 1914-1920 - kolor czerwony
Tył wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1914 roku - seria 1
Przód wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1914 roku - seria 1
Data emisji 1914 roku, data wycofania 1920 roku, główne kolory : czarny i biały. W insygnii znajduje się wizerunek króla Jerzego V - lewa cześć banknotu, natomiast w prawej części znajduje się duży znak funta.
Tył wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1914 roku - seria 1
Rewers banknotu z 1914 roku jest pusty.
Przód wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1797 roku
Tył wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1797 roku
Przód wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1978 roku - seria D
Jedno-funtowy banknot został wycofany z obiegu w 1988 roku, kolor dominujący zielony - wizerunek Elżbiety II w szatach dworskich.
Tył wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1978 roku - seria D
Sir Isaac Newton pośrodku po prawej, gilosze szare w lewym i prawym dolnym rogu.
Przód wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1961 roku - seria C
10-szylingowy banknot został wycofany z obiegu w 1970 roku - na awersie znajduje się porter monarchini oraz po lewej siedząca postać Brytanii, kolor dominujący brązowy na wielokolorowym podkładzie.
Tył wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1961 roku - seria C
Na rewersie jest przedstawiony obraz Brytanii siedzącej z tarczą, trzymająca włócznię i gałązkę oliwną.
Przód wycofanego banknotu 1 funt angielski z 1960 roku - seria C
Banknot został wycofany z obiegu w 1979 roku - na awersie można zobaczyć portret młodej królowej Elżbiety II, poniżej siedząca postać Brytanii - główna kolorystyka ciemna zieleń.
Tył wycofanego banknotu 1 funt angielski z 1960 roku - seria C
Rewers banknotu przedstawia Brytanie siedząca z tarczą i trzymająca włócznię oraz gałązkę oliwną, w okręgu pośrodku.
Przód wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1948 roku - seria A
Tył wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjskich z 1948 roku - seria A
Przód wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1948 roku - seria A
Tył wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1948 roku - seria A
Przód wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1948 roku - seria A
Tył wycofanego banknotu 1 funt brytyjski z 1948 roku - seria A
Przód wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjski z 1948 roku - seria A
Tył wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjski z 1948 roku - seria A
Przód wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjski z 1940 roku
Tył wycofanego banknotu 10 szylingów brytyjski z 1940 roku